Jakubek

W Olsztynie, pod względem kulinarnym każdy znajdzie coś dla siebie. Pierogarnia Jakubek, usytuowana na olsztyńskiej starówce to wyjątkowy lokal z niespotykanymi połączeniami smaków i różnorodnością potraw nawiązujących do tradycji regionu. Smakołykiem lokalu są pierogi o swojskiej nazwie Jakubki. Pierogi posiadają charakterystyczny kształt muszelki. O przepisie na sukces i skąd wziął się pomysł na taki biznes zapytaliśmy Pawła Redę - właściciela restauracji.
 

Skąd wziął się pomysł i nazwa na restaurację Jakubek?
Podczas wymyślania nazwy i produktu wzorowaliśmy się na herbie Olsztyna (Św. Jakub trzymający muszlę). Stworzyliśmy produkt kojarzący się i związany z naszym miastem. 

Jakubki to Wasz główny produkt? Co jeszcze macie dobrego w ofercie?
Wiadomo, że naszym sztandarowym produktem są Jakubki, czyli pierogi w innowacyjnym kształcie, nawiązujące do patrona naszego pięknego miasta apostoła Św. Jakuba. Jednak, jeżeli ktoś nie jest fanem dań mącznych, mamy w swojej ofercie mięsa, tarty, desery. Nasza oferta niedługo powiększy się o wina i autorskie drinki. 


 

Lokal jest obecny w Olsztynie od kilku lat. Co się zmieniło przez ten czas?
Na Kołłątaja 21 jesteśmy czwarty sezon. Okres pandemii spędziliśmy na kapitalnym remoncie, mamy nową salę, powiększyliśmy kuchnię. Staraliśmy się wykorzystać ten okres najbardziej produktywnie jak się da. Zapraszamy do nowego Jakubka, w stylu loft. 


Pandemia mocno dała wszystkim w kość. Jak Wam udało się przetrwać ten trudny czas?
Z każdej ciężkiej sytuacji trzeba wyjść silniejszym. Mamy tylko nadzieje, że zamykanie restauracji i innych przedsiębiorstw się więcej nie powtórzy. 

Przepis na sukces w prowadzeniu restauracji?
Istnieją przepisy na idealną potrawę, jednak przepisu na sukces restauracji nikt jeszcze nie wymyślił. Jest parę kwestii, które pomogą nam przekonać do siebie naszych gości. Na pewno w naszego Jakubka wkładamy dużo serducha i staramy się, aby nasi bywalcy nie tylko mogli dobrze zjeść, ale miło spędzić z nami czas.

 

Czy Olsztyn to dobre miejsce na prowadzenie biznesu gastronomicznego?
Olsztyn to piękne miasto ze wspaniałymi ludźmi. Nie ma złych miejsc do prowadzenia biznesu, jeżeli robi się to z pasja i poświęceniem.

 

Wspaniała atmosfera, wyśmienite jedzenie, cudowny wystrój i odnowione wnętrze.

Czego chcieć więcej? Zapraszamy do restauracji Jakubek przy ul. Kołątaja 21.

Jakubki zamówicie też na Gusti.pl prosto z dostawą do domu.


Zamów Jakubki Online - https://gusti.pl/menu/jakubek