W Olsztynie jest miejsce, w którym serwowane są domowe obiady smacznie, tanio i w miłej, rodzinnej atmosferze. Restauracja - Bar Familijny to lokal, który powstał w jednym celu – aby każdy mógł w rozsądnej cenie zjeść domowy obiad.  W menu znajdziemy ulubione przysmaki z Kuchni Polskiej. Zapytaliśmy właścicielkę restauracji Sylwię Kopczyńską jakie są ulubione smaki Olsztyniaków i jak osiągnąć sukces w branży gastronomicznej.
 

Skąd wziął się pomysł na otwarcie restauracji?
Od 16 roku życia jestem związana z gastronomią, swoją przygodę rozpoczynałam jako kelnerka przy obsłudze wesel a później już tylko w górę. Przez wiele lat widząc ogrom pracy i zaangażowania jakie trzeba włożyć w "dobrą restaurację" obiecałam sobie, że nigdy nie będę właścicielką gastronomii (śmiech). Jednak życie pokazało, że wyzwania to mój żywioł i tak dzisiaj jestem szczęśliwa w tym miejscu.  

Jaki rodzaj kuchni znajdziemy w restauracji?
W Barze Familijnym królują dania Kuchni Polskiej. Chcieliśmy stworzyć lokal w rodzinnej atmosferze poprzez smaki jakie znamy z kuchni naszej babci i mamy oraz przytulny i ciepły wystrój. Ale także słuchamy naszych klientów, aby sprostać ich oczekiwaniom i ciągłym zmianom smaków.


Co najchętniej wybierają Olsztyniacy?
I tutaj Olsztyniacy myślę, że nie odbiegają od innych. Najbardziej popularnym daniem jest kotlet schabowy, jeden z naszych klientów, 12 letni chłopiec przychodzi i zamawia od razu dwa, bo jak mówi są "przekozackie". Ale także dużym powodzeniem cieszy się tradycyjny rosół domowy, uwielbiana zupa pomidorowa, placki po cygańsku no i oczywiście ręcznie lepione pierogi.
 

Kiedy restauracja pojawiła się na olsztyńskim rynku?
Restauracja powstała 24 listopada 2014 roku i tego czasu zyskaliśmy rzeszę wspaniałych klientów, niektórzy z nich są z nami od naszych pierwszych dni. To jest dla nas największa nagroda za trud i zaangażowanie w naszą pracę.


Przepis na sukces w branży gastronomicznej?
Mamy świetny przepis na pomidorówkę, na racuchy, ale na sukces w gastronomii hmm jeszcze nie (śmiech). Myślę, że na nasz sukces ma wpływ kilka "składników", przede wszystkim nasz wspaniały zespół to ludzie, którzy go tworzą zarówno Ci którzy są z nami od początku jak i Ci którzy wnieśli tu swoją część i dzisiaj rozwijają skrzydła dalej.

Dużą rolę odgrywa też dobór produktów oraz przygotowywanie posiłków od podstaw bazując na naturalnych składnikach. No i oczywiście nasi wspaniali klienci, którzy odwiedzają nas całymi rodzinami i inspirują na co dzień.   


Dlaczego warto Was odwiedzić?
Aby sprawdzić czy to co my piszemy o sobie jest prawdą!
Jeśli chcecie zjeść smaczny posiłek w miłym, przytulnym miejscu lub zabrać obiad ze sobą, albo przyjść z całą rodziną, aby każdy w menu znalazł coś dla siebie. A może tylko z ciekawości. Oczywiście Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Bar familijny znajduje się w doskonałej lokalizacji, na Olsztyńskich Jarotach, przy ulicy Herdera 26a. Daje możliwość zjedzenia na miejscu, jak również oferuje jedzenie na dowóz, docierając błyskawicznie we wskazane miejsce. Zamówienie można złożyć na portalu Gusti.pl


Zamów online na Gusti - https://gusti.pl/menu/bar-familijny