W ostatnim czasie bardzo popularny stał się termin IG – indeks glikemiczny.

Co to takiego? I po co komu dieta z niskim IG?

Istnieje wiele chorób i dolegliwości których wyeliminowanie jest niemożliwe bez zmiany sposobu odżywiania. Za sprawą dobrze dobranej diety, możemy skutecznie zniwelować pojawiające się objawy. Jedną z przykładowych chorób cywilizacyjnych jest cukrzyca i insulinoodporność. Dostarczenie zbyt małej lub zbyt dużej dawki cukru (czyli węglowodanów), może doprowadzić u nich do hipoglikemii lub hiperglikemii. Osoby otyłe lub z chorobami krążenia również powinny rozważyć skorzystanie z diety o niskim IG.

Wskazanie do diety o niskim indeksie glikemicznym potrafi przysporzyć nie lada trudności w układaniu codziennego jadłospisu. Zbyt mała dostępność informacji na temat dozwolonych produktów i pomysłów na posiłki w tej diecie sprawiają, że standardowy jadłospis staje się jałowy i nudny. Na szczęście z pomocą przychodzą nam cateringi dietetyczne, które w swojej ofercie posiadają dietę o niskim IG. Catering pozwoli Wam jeść smacznie i przestrzegać diety.

Zamówienie na catering Pure Food złożymy tutaj: https://purefood.pl/zloz-zamowienie/1023-dieta-o-niskim-ig

Jedzenie w diecie o niskim IG powinno charakteryzować się jak najprostszym składem. Niskim poziomem przemiału mąki, aby uniknąć skoków cukru po posiłkach. Wartość IG ściśle zależy od ilości i rodzaju węglowodanów w produkcie. Węglowodany, które łatwo się rozkładają (cukry proste), ulegają szybkiemu wchłanianiu i powodują gwałtowny wzrost cukru po posiłku. 

Jak obniżyć indeks glikemiczny potraw? Najlepiej dodać do nich produkty bogate w błonnik rozpuszczalny – otręby, płatki owsiane czy nasiona lnu. Błonnik daje też na dłużej poczucie sytości i zapobiega napadom wilczego głodu. Utrata wagi i utrzymanie prawidłowej masy ciała stają się łatwiejsze przy regularnym spożywani pokarmów bogatych w błonnik.

Jeśli zdecydujemy się na odpowiedni system żywieniowy, możemy skutecznie wpłynąć na swój stan zdrowia!