Włoskie makarony tuż za rogiem. W ubiegłym miesiącu otworzyła się restauracja z makaronami domowej roboty, w licznych odsłonach. Restauracja w zamyśle pakuje na wynos, ale jest też trochę miejsca, aby posilić się na miejscu.

Skąd pomysł na makaroniarnię w Olsztyńskich skromnych progach, rozmawialiśmy z Kasią i Agnieszką – właścicielkami MAKARONÓW.

Skąd pomysł na makaroniarnię w Olsztynie?

Pomysł na makarony chodził nam po głowie już od 2 lat. Zainspirowały Nas miejsca tego właśnie typu w innych miastach. Dobrze wiedziałyśmy, że nie ma takiego miejsca na olsztyńskim rynku. Już od młodych lat pracowałyśmy w gastro. Praca w pizzeriach, barach, kawiarniach, restauracjach nie jest Nam obca :) Aga skończyła gastronomik, Kasia technikum hotelarskie, jak z reszta tez Nasz Brat, który ma za sobą parę lat pracy w gastro. Jesteśmy rodowitymi Olsztyniankami, lubimy kręcić się po olsztyńskich restauracjach, knajpkach i same z nadzieją patrzymy na to, że Olsztyn małymi krokami otwiera się na nowości branży gastronomicznej.

Jak się zaczęła Wasza przygoda z makaronami?

Każda z Nas szukała swojej drogi w życiu, chociaż po głowie zawsze chodziła myśl prowadzenia własnego biznesu, to po szkole zajęłyśmy się czymś zupełnie innym. Kasia po studiach poszła do Urzędu, a Aga pracowała w branży kosmetycznej. Przyszedł piękny dzień, kiedy zapaliła Nam się lampka, że to nie to, że chcemy zrobić dla siebie coś innego, spełnić marzenia i spróbować swoich sił. Próżnować nie lubimy, więc we wrześniu 2021 roku zaczęłyśmy szukać lokalu, wręczyłyśmy starym pracodawcom wypowiedzenia i zaczęłyśmy planować. Pojechałyśmy do Mille Sapori na kurs do akademii włoskich szefów kuchni, bardzo mili i pomocni ludzie, zakończyłyśmy kurs pełne inspiracji i pozytywnych myśli, że to jest to, że to będzie dobre i musimy działać. Od momentu podpisania umowy na lokal, minęły 2 miesiące, kiedy to z pomocą naszych bliskich urządziłyśmy swój kąt. Nasza koncepcja to miejsce z makaronami własnej produkcji, podawane w BIO opakowaniach, ukierunkowane na sprzedaż Take and go. Stawiamy na własną produkcję, świeżość produktów, ich wysoką jakość oraz prosty skład.

Co dobrego macie w ofercie? Czy poza makaronami coś u Was zjemy?

W ofercie mamy pyszne makarony własnej produkcji:) Produkujemy je codziennie świeże i gotujemy bezpośrednio po złożonym zamówieniu. Wszystko to trafia na patelnie wraz z wybranymi przez Naszych Gości składnikami. Stawiamy na produkty wysokiej jakości oraz szybkie, proste i świeże kombinacje makaronowe. Podjęłyśmy współpracę z takimi firmami jak Mille Sapori, jednym z największych importerów włoskich produktów spożywczych w Polsce jak i DOBRY MATERIAŁ, który przygotowuje napoje na bazie naturalnych składników bez użycia konserwantów, wegańskie, bezglutenowe, pasteryzowane. Staramy się, aby codziennie można było zjeść u Nas też coś słodkiego:) Na pewno częstym gościem w Naszej lodówce będzie Tiramisu.

Jaki jest Wasz ulubiony makaron?

Każdy makaron ma coś w sobie, jeszcze nie znudziły Nam się te smaki, a jemy je często! Nasi życiowi partnerzy też nie narzekają, że ostatnimi czasy jest to główne danie w ich codziennym menu :). Ale jeśli miałybyśmy typować to wygrałaby kiełbasa salsiccia w sosie śmietanowym i pastą truflową.

Czy Olsztyn to dobre miejsca na biznes?

Czy Olsztyn to dobre miejsce na biznes? Czy aktualna sytuacja to dobry czas na otwieranie własnego biznesu? Nie wiemy… .czas pokaże. Od samego początku staramy się wzbraniać od czarnych scenariuszy, bo jeśliby tak siedzieć w domu i czekać na odpowiedni moment, to może on nigdy nie nadejść, zawsze będzie jakiś pretekst. Sytuacja na olsztyńskim rynku jest bardzo różna, niektórzy rezygnują, niektórzy muszą podjąć decyzję o zamknięciu po wielu latach, inni dochodzą do wniosku, że to się nie opłaca lub im się już nie chce starać. Ale są takie miejsca, których aktualna sytuacja nie złamała, wprost przeciwnie rozwijają się i zyskują jeszcze większą ilość klientów. Wiem jedno, że jeśli jesteś kowalem swojego losu, to wiele możesz w tym życiu. Jest w Nas zapał, motywacja i głowa pełna pomysłów. Póki co jesteśmy mile zaskoczone pozytywnymi opiniami i licznym odzewem. Z uśmiechem robimy swoje i po prostu gotujemy.

 

Fantastyczne dziewczyny ze smacznymi pomysłami.

Dobrze karmią – sprawdźcie sami!

MAKARONY w Olsztynie  Ul. Grunwaldzka 4

Zobacz menu restauracji Makarony